O firmie

Historia "Odlewni Ostrowiec" sięga początków XIX wieku. W okresie międzywojennym Odlewnia wchodziła w skład "Zakładów Ostrowieckich", po 1945 r. należała do Huty im. Marcelego Nowotki, a potem do Huty Ostrowiec.

Od 1995 r. Odlewnia należała do wyodrębnionych z Huty Zakładów Ostrowieckich. W dniu 1 lipca 1997 r. Zakłady Ostrowieckie wyodrębniły "Odlewnie Ostrowieckie" jako samodzielne przedsiębiorstwo - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,

W latach 2003 - 2004 Odlewnia funkcjonowała razem z Ciepłownią jako Energetyka Cieplna i Odlewnie Ostrowieckie spółka z o.o.

W 2005 roku w związku z zaniechaniem produkcji ciepła zmieniono nazwę spółki na "Odlewnia Ostrowiec" spółka z o.o.

W Skład Odlewni wchodzą:

- odlewnia odlewów ciężkich,

- odlewnia indukcyjna,

- modelarnia.

Odlewnia Ostrowiec produkuje odlewy jednostkowe, małoseryjne i średnioseryjne wykonywane z żeliwa, staliwa i metali kolorowych.

Odlewnia specjalizuje się w produkcji kadzi dla przemysłu stalowego, miedziowego oraz cyny i ołowiu. Ponadto produkuje inne odlewy o masie do 30 ton dla przemysłu hutniczego, cementowego, energetycznego, wydobywczego, maszynowego, okrętowego oraz budowlanego.

Głównymi odbiorcami odlewów obok kontrahentów krajowych są klienci z Niemiec, Szwecji, Holandii, Danii, Norwegii, Finlandii, Chorwacji i innych krajów Europy.
©2018 Odlewnia Ostrowiec Sp. z o.o